Menu

Aleksandra Hornik

Z Biegami na Orientację związana jestem od zawsze, gdyż już jako pięciolatka w towarzystwie mamy stawiałam pierwsze kroki z mapą. Obecnie reprezentuję poznański klub WKS Grunwald Poznań oraz szwedzki OK Kolmarden.

Dotychczas jako juniorka pod okiem trenerów Tadeusza Rutkowskiego i Roberta Banacha zdobyłam 15 medali Mistrzostw Polski. Jako dumna reprezentantka Kadry Narodowej indywidualnie uplasowałam się tuż za podium na 4. miejscu na dystansie klasycznym oraz zdobyłam brązowy medal w sztafecie Mistrzostw Europy Juniorów w 2014 roku.

Moje występy na arenie światowej zaowocowały zdobyciem 15. miejsca na dystansie średnim oraz 18. miejsca na dystansie klasycznym w Mistrzostwach Świata Juniorów w 2014 roku. Rok później na tych samych zawodach poprawiłam swój wynik na dystansie klasycznym - 15. lokata. Drużynowo w sztafecie udało nam się wywalczyć piąte miejsce.